Каталог статей
Головна » Статті » Дозвільний центр інформує |
ДОЗВІЛЬНИЙ ЦЕНТР ІНФОРМУЄ ЗАПИТУЙТЕ – ВІДПОВІДАЄМО
З ухваленням Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” розпочалася робота зі спрощення різних дозвільних процедур. У червні 2007 року певних спрощень зазнав порядок отримання дозволів на початок роботи, які видають органи державного пожежного нагляду МНС України.
Надаємо відповіді на запитання, які цікавлять суб’єктів господарювання щодо процедури видачі даних дозволів.
Які документи визначають необхідність отримувати дозвіл на початок роботи?
Необхідність і порядок отримання дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень визначаються:
- Законом України „Про пожежну безпеку” від 29.01.1994р.;
- Законом України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” від 06.09.2005р.;
- Постановою КМУ „Про затвердження Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень” від 14.02.2001р. № 150;
- Постановою КМУ „Про внесення змін до Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень” від 11.01.2006р. № 17;
- Постановою КМУ „Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів” від 22.09.2005р. № 1243;
- Правилами пожежної безпеки в Україні, затвердженими Наказом МНС України № 126 від 19.10.2004р.;
- Правилами пожежної безпеки на ринках України, затвердженими Наказом МНС України від 17.01.2005р. № 30;
- Постановою КМУ „Про внесення змін до Порядку видачі органами державного пожежного нагляду дозволу на початок роботи підприємств та оренду приміщень” від 22 червня 2007р. № 856.
Хто має отримувати дозвіл на початок роботи?
Потрібно отримувати дозвіл на:
- початок роботи новоствореного підприємства;
- оренду будь-яких приміщень;
- введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, житлових та інших об’єктів;
- упровадження нових технологій;
- передачу у виробництво зразків нових пожежно небезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції. Поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та громадян.
У яких випадках дозвіл оформляти не потрібно? Дозвіл не оформлюється:
- у разі прийняття в експлуатацію нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту державною комісією, утвореною в установленому порядку;
- на орендовані торговельні місця, кіоски та контейнери, якщо вони розміщені на ринках відповідно до схеми, що в установленому порядку погоджена з органами державного пожежного нагляду. (Пункт 11 в редакції Постанови КМ №17 (17-206-п) від 11.01.2006р.)
Хто видає дозвіл?
Дозвіл видає центральний, територіальний та місцевий органи державного пожежного нагляду безоплатно.
Центральний орган державного пожежного нагляду видає дозвіл на початок роботи особливо важливих пожежно небезпечних підприємств, уведення в експлуатацію нових і реконструйованих особливо небезпечних виробничих, житлових та інших об’єктів, перелік яких визначає головний державний інспектор України з пожежного нагляду. Перелік підприємств, об’єктів та приміщень, дозволи на початок роботи яких видають територіальні та місцеві органи державного пожежного нагляду, визначає відповідно головний державний інспектор з пожежного нагляду Автономної Республіки Крим, області, Києва та Севастополя. Районні управління МНС України у м.Києві видають дозволи на площу до 150 кв.м.
Який термін дії дозволу?
За відсутності фактів порушення правил пожежної безпеки дозвіл видається без обмеження терміну його дії.
У разі виявлення фактів порушення правил пожежної безпеки дозвіл видається за умови подання суб’єктом господарської діяльності:
- договору страхування цивільної відповідальності перед третіми особами щодо відшкодування наслідків можливої шкоди на період до усунення порушення правил пожежної безпеки;
- плану заходів з усунення таки порушень із конкретними термінами виконання. Якщо в ході перевірки протипожежного стану об’єкта виявлено факти порушення правил пожежної безпеки, які можуть призвести до виникнення пожежі або перешкод під час її гасіння та евакуації людей, орган державного пожежного нагляду, який його видав, анулює дозвіл постановою.
Що таке декларативний принцип і для кого він?
Відповідно до Закону України „Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” від 06.09.2005р. декларативний принцип
– це принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру шляхом повідомлення адміністратора* або відповідного дозвільного органу про відповідність його матеріально-технічної бази вимогам законодавства.
Скористатися декларативним принципом може власник або орендар, обов’язковою умовою є укладання договору страхування цивільної відповідальності у випадку, якщо не змінюється функціональне призначення об’єктів та орендованих приміщень і не проводиться їх перепланування, при цьому вони не належать до вибухопожежнонебезпечних та об’єктів з масовим перебуванням людей і розташовані на території або в середині зазначених об’єктів .
Однак, стосовно об’єктів, що належать до потенційно небезпечних, вибухопожежнонебезпечних та об’єктів з масовим перебуванням людей і розташовані на території або в середині зазначених об’єктів, декларації недостатньо.
Який документ дозволяє експлуатацію приміщень?
Такими документами є акт прийняття в експлуатацію об’єктів нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту державною комісією; дозвіл на початок роботи підприємств та оренду приміщень; декларація відповідності об’єкта (об’єктів) вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, отриманні у встановленому порядку, якщо інше не передбачено.
Дозвільний центр в місті Нововолинську працює за адресою: проспект Дружби, 27, каб.522, телефон 4-03-20. Адміністратор дозвільного центру Ковальчук Алла Петрівна.
| |
Переглядів: 1222 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0 | |