Вівторок, 12.11.2019, 21:24
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Категорії розділу
Мої статті [6]
Спорт [2]
Інформація про спортивні заходи, які відбулися чи проведення яких заплановано найблищим часом
Економіка [6]
Економічна інформація
Соціальна сфера [3]
Соціальна сфера
Транспорт [1]
Перевезення пасажирів в місті Нововолинську
Міжнародне співробітництво [0]
Міжнародна співпраця міської ради
Культура [1]
Інформація про діяльність працівників культури міста
Історія [9]
Матеріали присвячені історії міста та його мешканців
Місцеве самоврядування [1]
Місцеве самоврядування
Дозвільний центр інформує [1]
Дозвільний центр інформує
Історичні та пам’ятні дати [1]
Історичні та пам’ятні дати
Депутатська робота [1]
Інформація про діяльність депутатів міської ради
Пошук
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
SEO sprint - максимальная раскрутка сайтов!

Новини з Нововолинської міської ради

Каталог статей

Головна » Статті » Історичні та пам’ятні дати

Місто відзначило 65-у річницю Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років
 
      Напередодні в місті організовано святкове оформлення вулиць міста з використанням державної символіки.
     Проведено упорядкування територій в районі пам’ятних знаків Прикордонникам, воїнам другого укріпрайону та Символічної могили борцям за волю України, скверу ветеранів.
      Здійснено заходи, спрямовані на вирішення соціально-побутових та інших проблем інвалідів війни, учасників бойових дій, національно-визвольних змагань, солдатських вдів, сімей загиблих воїнів, немічних та одиноких громадян цієї категорії .
     У місті проживає 2887 громадян, які мають статус ветеранів війни. До 5 Травня їм виплачено одноразову грошову допомогу на суму 626718 грн.
    Згідно із рішеннями виконавчого комітету 28 ветеранам надано грошову допомогу на суму 1550 грн. З початку року оздоровлено 7 ветеранів війни в санаторіях, які закуплені Міністерством праці. 12-и інвалідам війни виплачено компенсацію на транспортне обслуговування на суму 1139,12 грн.
     Проведено відшкодування на безоплатне поховання 5-и сім’ям інвалідів війни та учасників бойових дій на суму 3505 грн. За рахунок коштів спонсорів закуплено 50 продуктових наборів для ветеранів війни на суму 8500 грн. На обліку в територіальному центрі по обслуговуванню одиноких, непрацездатних громадян перебуває 189 ветеранів війни.
    Напередодні свята Перемоги у стаціонарному відділенні з постійною формою перебування для ветеранів війни було організовано святковий обід та концерт - вітання за участю художнього колективу Палацу культури смт. Жовтневого.
    З ініціативи управління праці та соціального захисту населення , а також міської організації Товариства Червоного Хреста 6 травня у приміщенні Нововолинського осередку Суспільної Служби України для 115 учасників бойових було організовано святковий вогник із врученням їм продуктових подарунків.
     У 2009 році та у 2010 році з міського бюджету виділені кошти для підтримки статутної діяльності міським громадським організаціям: -Всеукраїнського об’єднання ветеранів"Злагода” - 3500 грн.; - "Діти війни” - 2500 грн.; - ветеранів війни і праці - 8000 грн.; - громадсько-культурного об’єднання "Холмщина” - 1700 грн.; - організації інвалідів Союзу організації інвалідів - 800 грн.
     Усі ветеранські організації забезпечені приміщеннями для реалізації своєї статутної діяльності. За чотири місяці нинішнього року для лікування ветеранів війни витрачено: -на медикаментозне забезпечення за рецептами лікарів при амбулаторному лікування –7,2 тис.грн.; -на зубопротезування –9,5 тис.грн.; -на медикаментозне забезпечення при стаціонарному лікуванні –65 тис.грн.; -на харчування при стаціонарному лікуванні-37,4 тис.грн.
    У квітні відбулася зустріч міського голови із представниками міської організації "Діти війни”. Зокрема, він розповів їм про преференції, надані цій категорії людей місцевою владою спільно з підприємцями (у місті зареєстровано 5023 "Дитини війни”). При пред’явлені посвідчення, що підтверджує статус, в одному із супермаркетів діти війни можуть придбати продукти харчування зі скидкою 7%, а в одній із аптек – медикаменти зі знижкою 10%.
    Станом на 13 травня 2010 року 1270 ветеранам вручено ювілейні медалі"65 лет Победы в Великой Отечественной войне».
    9 травня у Нововолинську відбулася святкова хода ветеранів. У парку культури й відпочинку пройшов урочистий мітинг та святковий концерт під назвою "Доземний уклін вам, ветерани”. Під час урочистості міський голова вручив ветеранам 25 подяк та грошові винагороди. Були покладені квіти до пам’ятних знаків Прикордонникам, воїнам другого укріпрайону та Символічної могили борцям за волю України. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих воїнів у Великій Вітчизняній війні.
   У парку культури й відпочинку працювала виїзна торгівля. Із залученням спонсорів для учасників бойових дій організовано святковий обід. За сприяння міської влади рестораном готелю "SIS” на території закладу для ветеранів була влаштована польова кухня.
    9 травня на Майдані Незалежності пройшов святковий концерт за участю духового оркестру та солістів - вокалістів "Пісні звитяги, пам’яті і болю”. Окрім цього, напередодні знаменної дати відбулася низка інших культурно-мистецьких заходів. Працівниками Палацу культури організований вогник для ветеранів Великої Вітчизняної війни "Давно відгриміли гармати”. 8 травня у Будинку культури сел. Жовтневого відбувся святковий концерт "Переможцю-солдату – сотню літ, земний уклін”.
    У міському кінотеатрі організовано перегляд документальних та художніх фільмів, присвячених подіям війни 1941 – 1945 років та Року ветеранів.
    Проведена відповідна робота у навчально-виховних закладах міста. Школярі Нововолинська стали активними учасниками історико-краєзнавчої акції "Шляхами подвигу і слави”, приуроченої знаковій історичній даті. Заслуговують на увагу дослідження "Їх подвиг не меркне, їх слава безсмертна”, що розкриває життєві й бойові будні ветеранів Великої Вітчизняної війни, які проживають у мікрорайоні школи й селах Іваничівського району. Матеріали зібрані і систематизовані членами гуртків "Бойової слави” та "Географічне краєзнавство” .
     Цікавою тематикою привертають увагу творчі доробки шкільних експедиційних загонів на теми: "У війни не жіноче обличчя” , "Його доля – доля України” .
    Продовжено участь у туристсько-краєзнавчій експедиції "Краса і біль Волині” за напрямами "Свята спадщина” та "З попелу забуття”. За результатами досліджень проведено науково-практичні конференції у зазначених номінаціях. Активізовано роботу юних волонтерів, які систематично надають допомогу ветеранам та солдатським вдовам. Поновлено шкільні музеї і куточки Бойової слави. Проведено огляд, приурочений 65-ій річниці Перемоги.
    Організовано зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни, колишніми партизанами, уроки Мужності: "Ніхто не забутий, ніщо не забуто”, "Тих днів не змовкне слава”, конкурс творчих робіт "Подвиг батьків – крила юних”, вечір поезії "Розстріляна муза”.
   У шкільних бібліотеках оформлено тематичні виставки "Усе в пам’яті людській”, "Вони наближали Перемогу”. На уроках з гуманітарних дисциплін практикується використання дидактичного матеріалу, приуроченого 65-річчю від дня Перемоги. Кожен учень - учасник туристських походів за місцями бойової слави. Упродовж І півріччя 2010 року їх організовано 210 і охоплено 4596 школярів. Організовано 23 екскурсії у межах області (Володимир-Волинський, Луцьк, Ковель тощо), 43 поїздки за межі області (Львів, Київ тощо).
   У міському історичному музеї функціонує постійнодіючий експозиційний зал, присвячений подіям Великої Вітчизняної війни, поповнюється новими матеріалами альбом пам’яті про учасників подій 1941-1945 років. Оформлено виставку фотоматеріалів "Жінки, що пройшли дорогами війни”. Напередодні знаменної дати в музеї відбулася година пам’яті "В скорботі схиляємо голови ми, де вічної пам’яті квіти” .
    У бібліотечних установах ЦБС влаштовані тематичні полиці та книжкові виставки літератури: "Не розкаже червоний граніт”, ”Із книжок про війну, про бої ми читаємо”, ”Війна у пам’яті, біль-у серці”, "Пам’ятаймо твій подвиг, солдат”, "Пам’ять про тих, хто не прийшов”, "Народ осяяний пам’яттю -нездоланний”. Також у бібліотечних закладах проведено зустріч з ветеранами "Уклін живим – загиблим слава”, урок історичної пам’яті "Дорога до безсмертя, вечір-зустріч "Сповідь солдатських сердець”, тематичний вечір "Батьки і діти Перемоги”, вечір вшанування ветеранів Великої Вітчизняної війни " Пам’ять серця – пам’ять сивини”.
     Проведено комплекс фізкультурно-спортивних заходів, присвячених 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Серед них: V-літні спортивні ігри молоді Нововолинська з легкоатлетичного кросу , календарна гра чемпіонату Волинської області з гандболу „Волинська дитяча ліга”, першість міста з футболу серед дворових команд „Шкіряний м’яч”, показові виступи із спортивної гімнастики та аеробіки. Забезпечено належні медичний, санітарно-епідеміологічний нагляд, охорону громадського порядку та безпеку громадян під час масових тематичних заходів у місцях їх проведення.
   Заходи з підготовки та відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні висвітлювалися у засобах масової інформації. Зокрема, у часописі "Наше місто” функціонувала рубрика "До 65-річчя Перемоги”. У цій газеті друкувалися матеріали під назвою: "Він не йшов на фронт убивати” (№16 від 22.04.2010 року),”Сторінками біографії фронтовика”, ”Доля, гаряче обпечена війною”, "Вони пройшли буремні роки, будували наше місто”, ”Юність у шинелі, підперезана війною”, "Спогад про діда” ( №18 від 6.05.2010р.) , "Щоб був мир та злагода”, "День Перемоги” ( №17 від 29.04.2010р.) "Вшанували полеглих”, "Вшанували ветеранів”, "Ваш подвиг ніким не забутий” (№19 від 13.05.2010 року). У цьому ж виданні №20 від 13 .05.2010 р. надрукована публікація про відзначення знаменної дати у місті під назвою "Дякуємо, ветерани, за врятовану країну, за мирне небо над нею”. Підготовлена тематична передача за участю ветеранів на місцевому радіо. Репортаж про відзначення 65-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній Війні транслювався на кабельному телебаченні.
Категорія: Історичні та пам’ятні дати | Додав: Микола1 (18.05.2010)
Переглядів: 1297 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 1
1 ArigaTho  
Calling all cars, clailng all cars, we're ready to make a deal.

Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]