ВОЛИНСЬКІ ЖУРНАЛІСТИ ПОСПІЛКУВАЛИСЯ З СЕРГІЄМ ТІГІПКОМ
Перший крок, який необхідно зробити владі – якнайшвидше об’єднати людей, тоді уже можна думати про економіку та соціальний захист незахищених верств населення. Бо економіка України – у вкрай важкому стані. А ще принциповий крок, який необхідно зробити – позбавитися корупції. Бо її ніхто не викорінив. Змінилися обличчя, а система залишилася тією ж, якою була.
Кореспонденти волинських видань разом із своєю львівською колегою зустрілися з кандидатом на пост Президента України Сергієм Тігіпком, - трансляція ефіру відбулася на місцевому телеканалі.
Він розповів медійникам про те, як бачить вирішення гострої ситуації на Сході України. Сергій Тігіпко – один з тих, хто виступає за припинення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях. Головний спосіб виходу з кризи, на його думку, – переговори. Інакше, з його слів, ситуацію не виправити, а країна потоне в крові мирних людей.
«Там щодня гинуть люди, і ситуація накаляється. Все буде ще гірше, якщо це триватиме. Ми повинні почути те, що відбувається на Сході. Адже там є керівники підприємств, представники охорони здоров’я, освітяни. Ми можемо зустрітися - байдуже де. Ми повинні почути цих людей – вони говорять про додаткові повноваження регіонів. Єдиний вихід - переговори», - пояснює політик.
Він пояснює, що там є не тільки люди з автоматами, а й звичайні українці, які до збройних дій не мають стосунку, вони лиш просять більше повноважень, їх не влаштовує уряд, бо там немає їх представників. Інакше, припускає він, країна може бути втягнута у громадянську війну.
Якщо ж шукати винних у тому, що відбувається – то пошук вести треба здалеку.
«Сказати, що все почалося з Майдану – буде неправдою. Все почалося задовго до нього. Бо Майдан виник як спосіб боротьби з корупцією. Винні у цьому були і влада, і опозиція . Тепер же нинішня влада запізнюється з необхідними кроками. Поки політики дискутують - щодня гинуть люди», - пояснює кандидат на посаду Президента.
Перший крок, який необхідно зробити владі – якнайшвидше об’єднати людей, тоді уже можна думати про економіку та соціальний захист незахищених верств населення. Бо економіка України – у вкрай важкому стані – вона втратила близько 30% експорту, бо скоротилися поставки товарів до Росії, Білорусі та Казахстану.
А ще принциповий крок, який необхідно зробити, – позбавитися корупції. Бо її ніхто не викорінив. Змінилися обличчя, а система залишилася тією ж, якою була, - вважає Тігіпко.
Що ж до анексованого Криму, то він – частина України, каже Сергій Тігіпко. Російській Федерації це ніхто ніколи не пробачить і не забуде. Однак повна ізоляція Криму від України, на його думку, – помилка. Кримчани – ті ж самі українці, які там жили і вчора, і 20 років тому.
Він вважає, що повернути Крим Україні можна, реалізувавши кілька кроків. Перший - продовження економічних зв’язків Криму з Україною, тоді згодом легше відбуватиметься їх інтеграція. Друге – правильні рішення коаліції. І третє – демократія: мешканці материкової України мають показати кримчанам те, як вони можуть впливати на владу, і тоді повернення Криму Україні буде лише питанням часу.
|