Вівторок, 23.10.2018, 12:42
Вітаю Вас Гость | RSS
Форма входу
Пошук
Календар
«  Вересень 2011  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
SEO sprint - максимальная раскрутка сайтов!

Новини з Нововолинської міської ради

Головна » 2011 » Вересень » 14 » ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗАХІД: Рейд „Урок”
10:41
ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЗАХІД: Рейд „Урок”
   На виконання Міської програми "Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини" на період до 2016 року”, Закону України «Про освіту», з метою запобігання негативним проявам у дитячому середовищі та у зв’язку з початком навчального року службою у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради спільно із відділом кримінальної міліції у справах дітей Нововолинського МВ УМВС, центром соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді, управлінням освіти міськвиконкому проведено рейд „Урок” в усіх навчальних закладах міста.
    За результатами проведення рейду встановлено, що в загальноосвітніх закладах міста Нововолинська (школах, ВПУ, ПТУ, НЕМК, ліцеї-інтернаті) навчається 7603 дітей. До занять приступили всі. В рамках проведення рейду одну дитину-сироту влаштовано на навчання у Нововолинське ВПУ.
   На території міста проживає 111 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які проживають в сім’ях опікунів, піклувальників, ДБСТ та ПС. Всі діти даної категорії приступили до навчального процесу та забезпечені одягом, взуттям, продуктами харчування.     
   Питання попередження дитячої бездоглядності та безпритульності, запобігання правопорушенням серед дітей, вжиття відповідних заходів щодо влаштування дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, до закладів соціального захисту та надання їм соціальної, правової, медичної допомоги перебуває на контролі ССД.
   Працівниками служби у справах дітей у 20 сім”ях перевірено стан підготовки до навчання дітей, стан утримання та виховання дітей, що опинилися у складних життєвих обставинах. Згідно аналізу умов проживання сімей, які опинились у складних життєвих обставинах і проживають на території міста та готовності дітей, що виховуються в даних сім’ях, до нового навчального року, на п”ятьох батьків надіслано подання в МВ УМВС про притягнення їх до адмінвідповідальності за ст. 184 КУпАП, на двох батьків готуються документи щодо позбавлення їх батьківських прав.
   Під час проведення рейду центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді було надано допомогу у вигляді канцелярських наборів 52 дітям з кризових сімей. Для 123 дітей надано фінансову та гуманітарну допомогу (придбання канцтоварів, шкільної та спортивної форми).        
    Рейд „Урок” продовжуватиметься протягом вересня – жовтня поточного року та заходи по охопленню всіх дітей навчанням, як вимагає чинне законодавство, триматимуть протягом усього навчального року.
   Одночасно нагадую батькам про відповідальність за порушення законодавства про освіту. Закон України „Про освіту”:
   Ст. 59. Відповідальність батьків за розвиток дитини
   1. Виховання в сім”ї є першоосновою розвитку дитини як особистості.
   2. На кожного з батьків покладається однакова відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини.
   3. Батьки та особи , які їх замінюють, зобов”язані: постійно дбати про фізичне здоров”я, психічний стан дітей, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей; поважати гідність дитини, виховувати працелюбність, почуття доброти, милосердя, шанобливе ставлення до державної і рідної мови, сім”ї, старших за віком, до народних традицій та звичаїв; виховувати повагу до національних, історичних, культурних цінностей, українського та інших народів, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання та навколишнього природного середовища, любов до своєї країни; сприяти здобуттю дітьми освіти у закладах освіти або забезпечувати повноцінну домашню освіту відповідно до вимог щодо її змісту, рівня та обсягу; виховувати повагу до законів, прав, основних свобод людини.
     4. Держава надає батькам і особам, які їх замінюють, допомогу у виконанні ними своїх обов”язків, захищає права сім”ї.
    Ст. 60. Права батьків Батьки або особи, які їх замінюють, мають право: вибирати заклад освіти для неповнолітніх дітей; обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування закладів освіти; звертатися до державних органів управління освітою з питань навчання, виховання дітей; захищати у відповідних державних органах і суді законні інтереси своїх дітей. (Закон України „Про освіту”).
Кодекс України про адміністративні правопорушення:
   Ст. 184. Невиконання батьками або особами, що їх замінюють, обов'язків щодо виховання дітей  
   Ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей - тягне за собою попередження або накладення штрафу від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністратив-ного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від двох до чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   Вчинення неповнолітніми віком від чотирнадцяти до шістнадцяти років правопорушення, відповідальність за яке передбачено цим Кодексом, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, які їх
замінюють, від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
   Вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність, - тягне за собою накладення штрафу на батьків або осіб, що їх замінюють, від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
Служба у справах дітей виконавчого комітету Нововолинської міської ради
Переглядів: 1593 | Додав: Міськвиконком | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]